28 Ocak 2017 Cumartesi

Datasis Türkiye Geneli Deneme Sınavları, 6 Şubat ile 16 Nisan arasında!DATASİS 2017 TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVLARI

Datasis Türkiye Geneli Deneme Sınavlarının soruları DC Yayınları tarafından hazırlanmıştır, 6 Şubat ile 16 Nisan arasında yapılacaktır. Sınavlar; YGS - Yükseköğretime Geçiş Sınavı, LYS - Lisans Yerleştirme Sınavı, TEOG - Temel Eğitim'den Ortaöğretime Geçiş Sınavı, KÖS - Kazanım Ölçme Sınavı olmak üzere 4 tür sınavdan oluşmaktadır. 

Datasis Türkiye Geneli Deneme Sınavlarına nasıl katılırım?
Datasis - OMR Market Hızlı Sipariş bölümü, Türkiye Geneli Sınav sekmesinden katılmak istediğiniz, sınav türü ve sınav tarihini belirleyiniz. Belirlediğiniz sınavları seçtikten sonra, OMR Market Üyelik işlemlerinizi gerçekleştiriniz. Satın aldığınız deneme sınavlarınızı, Datasis adresinize yollayacaktır.


Deneme Sınavları'nı uyguladıktan sonra nasıl değerlendiririm?
Deneme Sınavları'nı öğrenciye uyguladıktan sonra, ister kendiniz okutabilir: ister Datasis'e yollayabilir, ücretsiz okuma hizmetinden yararlanabilirsiniz.. Sonuçlar Dersonet Eğitim Yönetim Programı üzerinden yayınlanacaktır.

Sınav Tarihleri 

https://www.omrmarket.com/Turkiye_Geneli_Sinav_HizliSiparis.aspx

Aradığınız Optik Formlar, Datasis'te!YGS, LYS, TEOG, ALES, YDS, KPSS, DGS Optik Formları, Rehberlik Envanterleri, İlkadım Birey Tanıma Envanteri, Öğrenci Tanıma Formu, Karne ve Başarı Belgeleri, en iyi fiyat, en kaliteli ürün, en kolay sipariş garantisiyle, her an sizin için stoklarımızda hazırdır.

Tüm ürünler, Datasis fiyat ve destek garantisiyle hazırlanmaktadır.

OMR Market Hızlı Sipariş bölümünden kolayca inceleyebilir, satın alabilirsiniz. 

 Ayrıntılı bilgi için datasis@datasis.com.tr web adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

25 Ocak 2017 Çarşamba

21 bin 500 ortaokulu öğrencisine yönelik mesleki yönelim analizi yapıldı

 

Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim işbirliğiyle 21 bin 500 ortaokulu öğrencisine yönelik mesleki ve yönelim analizi yapıldı. Test sonuçlarına göre çocuklar, ilgilerine ve meslek isteklerine yönelik okul tercihleri yapabilecek.
Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ortaokulların 7 ve 8. sınıflarında öğrenim gören öğrencilere yönelik mesleki ve yönelim analizi yapıldı. İlçe genelindeki 56 ortaokulda 21 bin 500 öğrenci üzerinde yapılan testlerde çocukların yetenek ve ilgilerinin daha iyi tanınması ve bu yolla okul ve ders seçimine yardımcı olunması amaçlanıyor. John L. Holland tarafından geliştirilen dünyada kabul görmüş olan uygulama, mesleki ilgi envanteri ve kişilik tiplerinin belirlenmesini sağlayan 90 soruluk bir testten oluşuyor.

Okul tercihlerinde pusula olacak
Bu test sonunda öğrencilere meslek ilgilerini içeren sonuçlar dağıtıldı. Ayrıca veli ve okul rehber öğretmenlerine online ortamda test sonuçlarını görebilecekleri bir şifre de verildi. Okul, meslek ve ders seçimlerinde bir pusula görevi görecek test sonuçlarına göre çocuklar, TEOG sonunda ilgilerine ve meslek isteklerine yönelik okul tercihleri yapabilecek. Aynı zamanda çıkan sonuçlara göre okullar, meslek eğitimlerine yönelik kurs çalışmaları da başlatmayı planlıyor.
Alıntıdır. 

24 Ocak 2017 Salı

ÖSYM AÇIKLAMA: 2017 LYS Açık Uçlu Soru Örnekleri

www.tercihrehberi.web.tr
2017 Lisans Yerleştirme Sınavlarında (2017-LYS) kısa cevaplı sorular yer alacaktır. 
Kısa cevaplı sorular; cevabı bir sözcük, bir sayı veya bir cümle ile adaylar tarafından cevap kâğıdına yazılan ve/veya kodlanan sorulardan oluşacaktır.
Her LYS oturumunda (LYS-1, LYS-2, LYS-3, LYS-4 ve LYS-5) 3 adet kısa cevaplı açık uçlu soru sorulacak olup LYS-1 de 3 adet sayısal açık uçlu soru, (LYS-1’de yalnızca Matematik Testi yer alacaktır; Matematik ve Geometri testleri ayrı değil, tek test olacaktır), diğer oturumlarda ise sözel açık uçlu sorular sorulacaktır.
2017 LYS’lerde sorulacak açık uçlu soruların dağılımı aşağıda sunulmuştur:
LYS-1 (Matematik):  Matematik Testi (3)
LYS-2(Fen Bilimleri): Fizik Testi (1), Kimya Testi (1), Biyoloji Testi (1)
LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya): Coğrafya (1), Türk Dili ve Edebiyatı Testi (2)
LYS-4
(Sosyal Bilimler): Tarih Testi (1), Coğrafya Testi (1) ve Felsefe Grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testi (1)
LYS-5 (Yabancı Dil): Yabancı Dil Testi (3)
2017- Lisans Yerleştirme Sınavlarında (2017-LYS) yer alacak açık uçlu soruların cevapları, adaylar tarafından ilgili kutucuklara Ek’te yer alan örneklerde yer aldığı şekilde yazılıp kodlanacaktır. Cevap kâğıdına kodlama yapmayan adaylar, ilgili soruya cevap vermemiş sayılacaktır. Kısa cevaplı soruların değerlendirilmesinde doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılmayacaktır. 
2017 LYS’lerde sorulacak sözel ve sayısal açık uçlu soru örnekleri aşağıdaki bağlantıda adayların erişimine sunulmuştur.
Paylaşılan yazı alıntıdır. Devamı; www.osym.gov.tr

23 Ocak 2017 Pazartesi

DataSİS Güvencesi ve Fiyat Avantajıyla!

Datasis Twitter

Popüler Gönderiler

Kategoriler

akademik benlik kavramı (2) anket (1) bilgi yönetim sistemi (3) burdon dikkat testi (1) datasis (48) dersonet (15) etüt merkezi (4) ilkadım (5) kpss (2) kurs merkezi (4) kurum (3) lise (2) lys formu (1) memnuniyet anketleri (1) okul (3) okul kolej yönetim programı (2) opsiyonlar (1) optik form (19) optik okuyucu (17) optik okuyucu özellikleri (1) optik okuyucuü (1) optik okuyuucular (1) öğrenci (5) öğrenci gelişimi (1) öğrenci tanımda formu (1) öğretmen (5) ölçek (5) ölçme değerlendirme programı (1) özel okul (1) özel öğretim kursu (1) parmak izi (1) Parmak izi devamsızlık (1) parmak izi devamsızlık takibi (1) parmak izi personel takibi (1) parmak izi sistemi (1) parmakizi devamzsızlık takibi (1) Randevulu Etüt (1) rehber (1) rehberli envanterleri (1) rehberlik (7) rehberlik envanterleri (7) rehberlik modülü (1) rehberlik programı (2) rehberlik testi (1) rehberlik testleri (2) Seconik (3) Sekonic (19) Sekonic optik okuyucu (4) Sekonic SR 1800 (2) Sekonic SR 3500 (2) Sekonic SR 55 (2) Sekonic SR1800 (1) Sekonic SR3500 (1) Sekonic SR55 (1) sınav formu (1) soru bankası (1) sr 1800 (9) SR 1800EX (8) SR 3550 (1) sr 55 (9) SR 6000 (9) sr serisi (1) sr1800ex (1) tam öğrenme (2) Temel Lise (2) TEOG (4) tercih (1) tercih programı (2) tercih rehberi (2) tercih robotu (1) test (5) üniversite (3) ürünler (2) veli (3) Web Tabanlı Dershane Programı (1) web tabanlı tercih (1) web tabanlı tercih robotu (1) www.datasis.com.tr (1) yaprak test (1) ygs formu (1)
Blogger tarafından desteklenmektedir.